"Język jest zwierciadłem umysłu."
Noam Chomsky

Logopedia

Logopedia

Logopedia jest nauką zajmującą się badaniem oraz terapią zaburzeń i wad wymowy. Wczesna interwencja logopedyczna i odpowiednia pomoc pozwala zminimalizować lub zupełnie skorygować wady wymowy i zaburzenia komunikacji.

Oferta logopedyczna obejmuje diagnozę logopedyczną, zróżnicowane metody terapeutyczne (dobrane indywidualnie do każdego pacjenta), a także działania profilaktyczne.

Diagnoza logopedyczna

W zakresie diagnozy logopedycznej można określić pojawiające się problemy logopedyczne, a więc nieprawidłowości występujące w rozwoju mowy bądź rodzaj trudności w porozumiewaniu się.

Diagnoza logopedyczna opiera się na różnorodnych metodach, które pozwalają dotrzeć do sedna problemów oraz określić ich przyczyny. Są to:

Terapia logopedyczna

Terapia logopedyczna jest zawsze indywidualnie dostosowana do każdego pacjenta. Zastosowane metody terapeutyczne dobrane są odpowiednio do stanu zdrowia pacjenta, wieku oraz wykrytych zaburzeń bądź zakłóceń mowy.

Wśród metod oraz technik logopedycznych stosowane są m. in.:

Wiele technik w zakresie terapii logopedycznej opiera się na zabawie. Wykorzystuje się wówczas np. gry językowe czy też rymowanki i wierszyki logopedyczne. Dzięki zróżnicowanym formom terapii logopedycznej dostosowanym specjalnie do wieku dziecka, wizyty u logopedy stają się przyjemne i zachęcające do dalszej pracy.

Profilaktyka logopedyczna

Pomoc logopedyczna może obejmować również działania profilaktyczne i stymulujące prawidłowy rozwój mowy.


Wszystkie prawa zastrzeżone • 2023 Logopeda-Poznan.com.pl • Wykonanie: Web Expert